Estetická medicína v našich rukou

Objednejte se 737 138 136


Příběh jednoho nehtu-řešíme i poúrazové stavy

02.09.2015 10:00

Příběh jednoho nehtu-řešíme i poúrazové stavy

Přečtěte si příběh pana Vladimíra, o který se s námi podělil, sám ho nazval "Příběhem jednoho nehtu":

"S nehty obecně jsem vlastně problémy nikdy neměl. Mohl jsem je stříhat prakticky jak jsem chtěl, různé šrámy ze sportovních kolbišť se taktéž bez následků rychle hojily. To vše se mělo ale změnit.

Při jednom ze zápasů sálové kopané mi soupeř nechtěně šlápl na palec levé nohy propnuté ve špičce při došlapu. Prudká intenzivní bolest nenasvědčovala ničemu dobrému, okamžité zarudnutí a velká bolestivost na dotek také ne. Po pár dnech nehet zčernal a odpadl a za dalších pár dnů už jsem o problému ani nevěděl.

Že je něco špatně jsem zjistil asi po půl roce. Zarudlé nehtové valy, bolestivost a ne úplně reprezentativní tvar nehtu mě konečne donutil jít k běžnému lékaři. Následovaly 3 roky koleček přes různé specialisty – chirurg, rentgeny, dermatologové, pedikérka, jiný obvodní lékař. Co lékař, to jiná mast, odvar, nebo způsob “léčby“. Jako kuriozitu bych jmenoval pokusy o vypalování tkáně skrze malou pájku.

Stav prstu se ale stále nelepšil – ba naopak, výrazně se zhoršoval. Hnisavé výtoky, nemožnost uzavřeného obutí, časté krvácení – bez obvázaného prstu jsem nemohl udělat ani krok. Takový stav samozřejmě vážně narušoval krom sportovních i veškeré další aktivity – jak ty pracovní, tak i společenské a partnerské.

Nakonec mě zoufalství dohnalo na stůl kvalitního chirurga, který se rozhodl pomoci mi vyřešit můj problém pomocí plastiky nehtu. Zákrok samotný nepatří k mým oblíbeným vzpomínkám a to jsem netušil, že si ho po ¾ roce zopakuji v ještě drastičtějším podání. Zkrátka i tahle často úspěšná metoda problém řešila vždy jen na několik málo měsíců, než se vše vrátilo k původnímu stavu.

po celkově šesti letech utrpení jsem se dostal na kliniku Homea. Krom profesionálního zázemí a citlivého přístupu personálu mě okamžitě zaujala také fundovanost lékařů a sester. Můj příběh a hlavně stav nehtu/prstu tu nikoho nepřekvapil a už za několik dnů jsem byl objednán na zákrok pomocí laseru. Bolestivost ve srovnání s chirurgickou metodou byla maximálně desetinová a výsledek se jevil více než pozitivně.

Bohužel můj těžce zkoušený prst se rozhodl nespolupracovat. Po druhém laserovém zákroku mi bylo řečeno, že ani laser příčinu nedokáže úplně odstranit – příroda a nehtový epitel hlavně se ukázala jako přiliš silný protivník. Když už jsem se smiřoval s tím, že jednou nebo dvakrát do roka půjdu na zmiňovaný laser, tak mi byla nabídnuta doslova žhavá novinka na poli této svízelné léčby.

Kostka Arkady mi připomínala ze všeho nejvíce inovovanou středověkou palečnici, ale její efekt byl nesporný. Zákrok samotný sice příjemný tak úplně nebyl, ale ve srovnání s těmi operativními nebo celkovým stavem prstu před akcí, šlo jen o drobné nepohodlí. Momentálně jsem absolvoval tuto procedúru dvakrát a krom zjevné úlevy vypadá nehet i esteticky nejlépe za posledních 8 let od vzniku problému. I přes zřídka se objevující drobné pobolívání prstu nosím běžně plné boty, dokonce jsem se mohl vrátit i ke kopané. Jen mám od sestřicky Ivy zakázáno znovu se zranit :-) ."

Tým dermatologického centra Homea děkuje panu Vladimírovi za jeho příběh!

Máte i Vy dlouhodobé problémy s Vašimi nehty? Zarůstají Vám, či jste utrpěli nějaké zranění?
Objednejte se telefonicky na telefonu: 466 303 560 nebo 737 138 136, nebo vyplňte náš kontaktní formulář:
 

Kontaktní formulář© 2018, Dermatologické a rehabilitační centrum HOMEA s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑